Costa Dorada (Španělsko)

Costa Dorada

Tarragona  
Pláž Cala Fonda

Pláž Cala Fonda

Costa Dorada, známá rovněž jako Zlaté pobřeží, je významnou turistickou oblastí v Katalánsku. Leží jižně od Barcelony a její pobřeží se táhne cca 216 km podél Středozemního moře. Své jméno tato turisticky vyhledávaná destinace získala díky širokým zlatavým plážím (786 ha), které jsou tvořeny pískem nebo drobnými oblázky. Celou oblast o rozloze 6 283 km čtverečních tvoří několik středisek. Hlavním z nich je město Tarragona, dále Salou, Cambrils, Reus, Miami Playa a další.

Poloha

Poloha: Costa Dorada leží na východním pobřeží Španělska.


Costa Dorada - Zajímavosti, památky

Tarragona, amfiteátr

Tarragona, amfiteátr

Pomineme-li překrásné písčité pláže a neodmyslitelné koupání ve Středozemním moři, zůstane hlavním turistickým lákadlem bezesporu město Tarragona, v dobách římských známé také jako Tarraco, které bylo jedním z nejvýznamnějších měst Středomoří. Do dnešních dob se zachovaly četné pozůstatky římské kultury. Tyto památky byly pro svou hodnotu zapsány roku 2000 na seznam památek UNESCO. Mezi nejvýznamnější z nich patří římský amfiteátr, akvadukt, římské fórum a další. V současné době má Tarragona okolo 150 000 obyvatel. Za návštěvu jistě stojí hlavní třída Rambla Nova, kterou lemují četné obchůdky a která ústí v pěší kolonádu s překrásným výhledem na moře a na pozůstatky zmíněného římského amfiteátru. Návštěvník by si také neměl nechat ujít procházku starým městem, které je tvořeno úzkými uličkami a romantickými zákoutími.

Pokud si s Tarragonou nevystačíte, cílem vašeho celodenního výletu se může stát Barcelona. Již uvedená cesta vlakem, která vede z velké části hned vedle pobřeží, je skutečně velmi pohodlná a dopravíte se až přímo do barcelonského centra.


Costa Dorada - Doprava

Letiště, ze kterého se nejlépe dostanete do různých středisek Costa Dorady, je poblíž města Reus. Letiště je to vcelku malé, ale v průběhu letní sezony se na něm setkáte s poměrně čiperným provozem. Na Reus Airport létají především nízkonákladové letecké společnosti.

Další možností letecké přepravy je přílet na některé z barcelonských letišť, následná cesta vlakem například do Tarragony nebo na Miami Playa vás vyjde zhruba na 10 EUR a trvá něco přes jednu hodinu.


Costa Dorada - Ubytování

Tarragona - panoráma města, katedrála

Tarragona - panoráma města, katedrála

Škála ubytovacích kapacit je, jak už tomu v západoevropských zemích bývá, velmi rozmanitá. Ubytování v pětihvězdičkovém hotelu vyjde zhruba na 200 EUR za pokoj na jednu noc. Naproti tomu není problém sehnat ubytování v komfortních apartmánech, jejichž cena začíná na 200 EUR za týden. Uvážíme-li, že apartmán poskytuje nocleh zpravidla pro 4 osoby, zjistíme, že je cena na noc pro jednoho nadmíru výhodná. Pravděpodobně se tak jedná o nejlevnější ubytování na Costa Doradě. Cestovatelé, kteří rádi šlapou po „zlaté střední cestě“ upřednostní pobyt v komfortním 2-3 hvězdičkovém hotýlku, který také pořídí za poměrně rozumný peníz. Cena za pokoj na jednu noc se pohybuje okolo 60 EUR. Poslední dobou se stává také velkým hitem pronájem celé vily pro několik lidí. Ceny za menší vilky pro 4 osoby na týden začínají na 800 EUR, nejluxusnější rezidence pro 8 lidí však mohou být na týden k mání i za více než 3 000 EUR.

 
Publikováno: 21.01.2011
Aktualizováno: 12.09.2011
Autor: Ondřej Tůma

Diskuze: Costa Dorada

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist